
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Max Collector Current | 4.5 A, 4 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 15 V, 12 V |
| Gain Bandwidth Product | 120 MHz, 110 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V, 20 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV, 240 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN, PNP |
Stock: 1473
Distributors
pcbx
Unit Price$0.78226
Ext.Price$0.78226
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.78226 | $0.78226 |
| 10 | $0.49330 | $4.93300 |
| 25 | $0.42918 | $10.72950 |
| 50 | $0.37340 | $18.67000 |
| 100 | $0.32487 | $32.48700 |
| 300 | $0.28672 | $86.01600 |
| 500 | $0.25306 | $126.53000 |
| 1000 | $0.22997 | $229.97000 |
| 3000 | $0.20006 | $600.18000 |
| 5000 | $0.17184 | $859.20000 |
